Διούδης Σωκράτης  1'Ντούνης    Πρίφτης
 Τσουμάνης Νίκος  33'Παυλίδης Παύλος    Ζδράβος
 Μπούρμπος  55' Παυλίδης Παύλος    Μπλέντι
 Ταυλαρίδης      68'Υφαντής
 44'Ραούλ Μπράβο      Δημόπουλος
 Σόουζα      Κισκαμπάνης
 Ντούνης Μάρκος     Σμίλτος
Παυλίδης Παύλος      Σάμουελ
 82΄Μακουτά      Τσιλούδης
 Μιλούνοβτις      Τζέκος
 58'Ρόβας Βασίλης      57'Ντιάτα
 Πίτου Γκαρσία      Μπιντέλης
 Ίλιτς      Κρητικός
 Καπνίδης Αντώνης      51'Καραγιάννης

Ξεκούραστη και πολύτιμη νίκη με 3-0 πήρε ο Άρης κόντρα στην Αναγέννηση Καρδίτσας, που τον κρατάει ζωντανό στην μάχη της ανόδου στην μεγάλη κατηγορία.

Μετά τα γεγονότα των τελευταίων ημερών και την απομάκρυνση του Νίκου Αναστόπουλου από τον πάγκο των κιτρίνων, οι παίκτες του Άρη θέλησαν να δώσουν απαντήσεις στον αγωνιστικό χώρο. Με υπηρεσιακό προπονητή τον Ανδρέα Σκέντζο, οι παίκτες του Άρη μπήκαν δυνατά από το πρώτο δευτερόλεπτο και μόλις στα 29’’ ευτύχησαν να προηγηθούν με δεξί διαγώνιο σουτ του Ντούνη μέσα από την μικρή περιοχή.

Οι φιλοξενούμενοι στο μεγαλύτερο μέρος του πρώτου ημιχρόνου περιορίστηκαν σε παθητικό ρόλο, με τον Άρη να έχει μια υπεροχή την οποία όμως δεν μετουσίωσε σε ευκαιρίες για γκολ. Η Αναγέννηση έκανε την πρώτη της ευκαιρία στο 10’ με ένα σουτ του Τζέκου που πέρασε άουτ, ενώ ένα σουτ του Μπούρμπου στο 18’ κατέληξε στην αγκαλιά του Πρίφτη.

Ο Άρης διπλασίασε τα τέρματα του στο 33’ όταν ο Παυλίδης εξαπέλυσε ένα όμορφο δυνατό σουτ, με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα του ανήμπορου να αντιδράσει Πρίφτη. Οι φιλοξενούμενοι ένα λεπτό αργότερα έφτασαν μια ανάσα από το 2-1, όμως το σουτ του Κρητικού κατέληξε στο δοκάρι. Λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου ο Ραούλ Μπράβο πέρασε στην θέση του Ταυλαρίδη που αποχώρησε τραυματίας.

Το ίδιο αποτελεσματικός στο Β’ ημίχρονο.
Οι παίκτες του Άρη δεν κατέβασαν στροφές και μπήκαν εξίσου δυνατά και στην επανάληψη. Ένα φάουλ του Πίτου Γκαρσία στο 47’ κατέληξε στο Δοκάρι, με τον Παυλίδη στο 55’ να κλειδώνει ουσιαστικά την νίκη πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό του τέρμα με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή.

Στο 66’ ο Πίτου Γκαρσία εκτέλεσε φάουλ, όμως ο Σόουζα στη πορεία της μπάλας δεν μπόρεσε να κάνει την προβολή, ενώ στο 67’ ένα πλάγιο σουτ του ίλιτς κατέληξε στο δοκάρι του Πρίφτη.

Στα τελευταία 20 λεπτά του αγώνα ο Άρης συνέχισε να ελέγχει την κυκλοφορία της μπάλας με την Αναγέννηση Καρδίτσας να αποδέχεται πως θα φύγει με άδεια χέρια από την Θεσσαλονίκη. Το τελικό σφύριγμα βρήκε τους κιτρινόμαυρους νικητές με 3-0. Με αυτή την νίκη ο Άρης έφτασε τους 38 βαθμούς και παραμένει στο -8 από την Λαμία που νίκησε με 2-1 τον Αιγινιακό.