Τζανακάκης      Πάτας
Ταυλαρίδης     Ντιακιτέ
Πίτου Γκαρσία     Σταματάκος
Παυλίδης Παύλος     Καντέ
76'Μακουτά     54'Γκίνη
 Τάτος Ανδρέας     Τσίπρας
57'Μιλούνοβιτς     Μπέλης
Ίλιτς     67'Ταμπάκης
57'Καπνίδης Αντώνης     Συριόπουλος
Ντούνης Μάρκος      Ολιβέιρα
Ρόβας Βασίλης

Συνεχίζει νικηφόρα ο Άρης και ελπίζει

Τα κατάφερε πιο εύκολα από τα περασμένα παιχνίδια ο Άρης, κερδίζοντας την Καλλιθέα με 3-0 και συνεχίζοντας να ελπίζει, αν και κέρδισαν οι δύο πρωτοπόροι, ως αναμενόμενο. Το  παιχνίδι διεξήχθη μπροστά σε αρκετό κόσμο, περίπου 5.000, κόσμο που είδε τελικά την ομάδα μας να παίρνει τους τρεις βαθμούς, χωρίς να παίζει ωστόσο τρομερό ποδόσφαιρο.

Ο Άρης μπήκε δυνατά και με πολλά κέφια, έχοντας ένα εντυπωσιακό δεκάλεπτο. Στα πρώτα αυτά λεπτά έχει την υπεροχή, χάνει μεγάλη ευκαιρία με τον Σόουζα και τελικά σκοράρει στο 9' με τον Ντούνη, μετά από εκτέλεση φάουλ του Τάτου.

Οι παίκτες της ομάδας μας ένα κουβάρι κατευθύνονται προς τον πάγκο και αφιερώνουν το γκολ στον τραυματία Ανάκογλου ανεμίζοντας τη φανέλα του! Στη συνέχεια όμως ο ρυθμός του παιχνιδιού πέφτει, με τον Άρη να έχει κατοχή αλλά να είναι ανεμικός και να μην μπορεί να πατήσει με αξιώσεις την περιοχή της Καλλιθέας. Έτσι τα πρώρα 45 λεπτά περνάνε και οι δύο ομάδες πάνε στα αποδυτήρια με το σκορ 1-0.

Ο Άρης μπαίνει δυνατά και στο δεύτερο μέρος, έχοντας δοκάρι στο ξεκίνημα με τον Τάτο, ενώ ο Παυλίδης στη συνέχεια απέτυχε να σκοράρει. Ωστόσο στο 54' και μετά από φάση έξω από την περιοχή των φιλοξενούμενων, ο Τζανακάκης έστρωσε τηνμπάλα στο καλό του πόδι και με ωραίο τεχνικό  σουτ νίκησε τον Μιχελή γράφοντας το 2-0 και κλειδώνοντας ουσιαστικά το παιχνίδι.

Το 2-0 από τον Τζανακάκη

Στη συνέχεια ο Κωστένογλου  περνάει στο παιχνίδι τους Καπνίδη και Μιλούνοβιτς, στη θέση των Ίλιτς και Τάτου και το παιχνίδι συνεχίζει χωρίς όμως να έχουμε μεγάλες συγκινήσεις. Στο 71' ο Μιχελής δεν αποκρούει σωστά σουτ του Πίτου Γκαρσία αλλά οι αμυντικοί διώχνουν την μπάλα πριν ο Καπνίδης μπορέσει να την σπρώξει στα δίχτυα. Στο 78' ο Άρης κάνει το τελικό  3-0, χάρη σε προβολή του Σόουζα, μετά από σέντρα από τα αριστερά.

Το τρίτο γκολ.

Το παιχνίδι θα λήξει χωρίς άλλες συγκινήσεις, καθώς οι φιλοξενούμενοι είχαν αποδεχτεί τη μοίρα τους, ενώ ο Άρης τη νίκη του. Λίγο πριν το τρίτο γκολ, είχε περάσει και ο Μακουτά στη θέση του Παυλίδη.

Από την ομάδα μας δεν ξεχώρισαν κάποιοι, ίσως ο Σόουζα στην άμυνα, ενώ ο Τάτος και ο Ίλιτς ήταν κινητικοί στο Α' μέρος.

Το παιχνίδι αυτό μας έδωσε αυτό ακριβώς που ήταν να μας δώσει, τους τρεις βαθμούς και ένα ήρεμο απόγευμα, ενώ ο κόσμος είδε την ομάδα μας να μην δυσκολεύεται αυτή τη φορά απέναντι σε μία αδύναμη ομάδα που παλεύει για τον υποβιβασμό της.

Επόμενο ραντεβού για την ομάδα μας η κρίσιμη εκτός έδρας αναμέτρηση με τον Παναιγιάλειο τη Μεγάλη Πέμπτη.