Αναγνωστόπουλος  61'Μιλούνοβιτς   Γιαννίκογλου
 Μπούρμπος    72'Σολτάνι  Αποστολόπουλος
 Σόουζα     Μανθάτης
 Μαραγκός     67'Σολτάνι
 82'Καπνίδης     Χαλκαδάκης
 Τσουμάνης     70'Γιάκος
 Νίκιτς     Μπέριος
75'Πλατέλλας     Τζημόπουλος
Μπαργκάν     Βιντάλ
Μιλούνοβιτς     41'Ναδάλες
Λώττας     Πέδρο
46'Στεφάνοβιτς     Κοζωράνης
Κάσσος     Γαρουφαλιάς

Καλύτερος ο ΑΡΗΣ, παραχώρησε την ισοπαλία 1-1 στον ΠΑΣ Γιάννενα

Την ισοπαλία παραχώρησε, 1-1 ο ΑΡΗΣ στον ΠΑΣ Γιάννενα, ο οποίος έπαιζε από το 36’ με 10 παίκτες στο γήπεδο Χαριλάου, με τον Σολτάνι για ακόμα μία φορά να σκοράρει κατά των κιτρινόμαυρων!!! Μετά το αποτέλεσμα αυτό ο ΑΡΗΣ αποκλείστηκε από τη συνέχεια του Κυπέλλου Ελλάδος!

Καλύτερος εμφανίστηκε στο πρώτο ημίχρονο ο ΑΡΗΣ, αφού από την αρχή πήρε την πρωτοβουλία των κινήσεων, χωρίς να αφήσει τον αντίπαλο να αναπτυχθεί στον αγωνιστικό χώρο.

Στο 16’ ο ΑΡΗΣ έκανε την πρώτη του ευκαιρία όταν ο Μπαγκάν με ατομική ενέργεια από θέση αριστερά, προσποιήθηκε πάνω σε αμυνόμενο, σέντραρε προς τον Μιλούνοβιτς, ο οποίος με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα άουτ!

Πέντε λεπτά αργότερα στο 21’, ο Πασχάλης Κάσος με κεφαλιά θα στείλει τη μπάλα πάνω από τα δοκάρια του τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων, μετά από νέα εξαίρετη σέντρα του Μπαργκάν, από αριστερά στο ύψος του πέναλτι.

Η πρώτη φάση για τους Γιαννιώτες αυτή στο 36’ όταν ο Χαλκιαδάκης πέρασε τον Αναγνωστόπουλο αλλά έστειλε τη μπάλα άουτ. Στο ίδιο λεπτό ο διαιτητής της αναμέτρησης Αρετόπουλος θα αποβάλει τον Καρανίκα, μετά από χτύπημα εκτός φάσης πάνω στον Σόουζα.

Το δεύτερο ημίχρονο είχε πιο ανοιχτό παιχνίδι, αφού ο ΑΡΗΣ θέλησε να εκμεταλλευτεί την αριθμητική του υπεροχή. Τα κατάφερε στο 59’ όταν ο Μπαργκάν τροφοδότησε μετά από φάουλ τον Μιλούνοβιτς, ο οποίος με σουτ άνοιξε το σκορ 1-0!!!

Στο 72’ ο Σολτάνι πήρε το ριμπάουντ από ολιγωρία του Μαραγκού, ο οποίος άργησε να απομακρύνει τη μπάλα από την άμυνα και ισοφάρισε σε 1-1!!!

Ο Μπαργκάν στο 78’ ήταν αυτός που δέχτηκε τη μπαλιά του Μπούρμπου, για να φύγει η μπάλα μετά από κεφαλιά του πάνω από τα δοκάρια του Γιαννίκογλου.

Η συνέχεια σίγουρα ανήκε στους κιτρινόμαυρους, οι οποίοι θέλησαν να επιτεθούν για να πάρουν τη νίκη, χωρίς όμως να το καταφέρουν.