Βαλεριάνος     Στίκας
 Δεληζήσης     Κοντοχρήστος
 Σόουζα     Βλάχος
Μουμίν     Γκούμας
80'Καπνίδης     Καζναφέρης
Ιντζόγλου     68'Κριστέντο
Παυλίδης     Γκούφας
87'Πασάς     77'Ντεμο
Μπαργκάν     Μπρους
46'Ντούνης     Σταματής
Πλατέλλας     Σκαρτσίλας
 Διαμαντόπουλος     71'Αρναρέλλης

Μετά από μέτρια εμφάνιση ο ΑΡΗΣ πήρε την ισοπαλία 0-0 από τον άτυχο στην τελευταία προσπάθεια Παναιγιάλειο, ο οποίος θα μπορούσε να πάρει τη νίκη στο τέλος μετά από τραγικά λάθη της άμυνας των κιτρινόμαυρων!!!

Από την έναρξη του αγώνα απέναντι στον Παναιγιάλειο ο ΑΡΗΣ, προσπάθησε να πάρει τα ηνία του αγώνα και να πιέσει την αντίπαλη εστία.
Επιχειρώντας κυρίως από τα πλάγια με Μπαργκάν και Πλατέλλα, δημιούργησε αλλά δεν είχε την καλή τελική πάσα, για την τελευταία προσπάθεια. Έγιναν κάποια σουτ χωρίς κάτι σπουδαίο.
Υπήρξε ένα κενό δεκάλεπτο από το 30’ ως το 40’, όταν οι γηπεδούχοι πίεσαν την άμυνα των κιτρινόμαυρων. Ο ΑΡΗΣ αντέδρασε και στο 42’ ο Πλατέλλας πήρε την μπάλα από θέση αριστερού μπακ, κατέβηκε το μισό γήπεδο, όταν βρήκε σε θέση δεξιού χαφ τον Τζανακάκη, έβγαλε τη σέντρα για να βρει τον Διαμαντόπουλο ο οποίος με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα λίγο άουτ από το κάθετο δοκάρι.
Στο 44’ νέα κεφαλιά του Διαμαντόπουλου μετά από σέντρα του Βαλεριάνου, δε βρήκε στόχο!!!
Ημίχρονο: 0-0
Τελικές: 3(1) – 6 (1)
Κατοχή: Παναιγιάλειος 41% – Άρης 59%
Δυνατά μπήκε ο ΑΡΗΣ στο δεύτερο μισό, με τον Παυλίδη στο 49’ να μην καταφέρνει από πολύ κοντά(θέση αριστερά και στο ύψος της μικρής περιοχής) να ανοίξει το σκορ, αφού παρενέβη αμυνόμενος την τελευταία στιγμή διώχνοντας σε κόρνερ.
Η ομάδα του Δημήτρη Σπανού, βρήκε ρυθμό διατηρώντας την πρωτοβουλία των κινήσεων, με ακόμα μία καλή ευκαιρία στο 65’ με σουτ του Μουμίν να φεύγει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Τσάπαλου!
Ενώ στο 67’ ο Πλατέλλας με φάουλ εκτός περιοχής έκανε τη σέντρα σουτ, προβληματίζοντας τον αντίπαλο τερματοφύλακα αφού η μπάλα με ανάποδο φάλτσο πήγαινε προς το παραθυράκι του και στο κάθετο αριστερό δοκάρι!!!
Στα τελευταία λεπτά ο τεχνικός του ΑΡΗ, χρησιμοποίησε το σύστημα 4-4-2, βάζοντας στο παιχνίδι τον Καπνίδη, έχοντας στα χαφ τους Παυλίδη-Ιντζόγλου. Μετά από αυτή την κίνηση οι κιτρινόμαυροι κυνήγησαν περισσότερο στην άμυνα τη μπάλα, χωρίς να μπορούν να κάνουν καλό παιχνίδι από πίσω. Άφησε χώρο στον αντίπαλο που με ξεκούραστους παίκτες πίεσαν πιο μπροστά.
Στο 90’ τραγικό λάθος του Καντιμοίρη που άφησε κενό το τέρμα του για να πιέσει τον επιτιθέμενο, που έβγαινε πίσω από το κέντρο στο ένας εναντίον ενός με τον Τζανακάκη, που έκανε λάθος μετά από πάσα σε εκτέλεση φάουλ του Πλατέλλα, από πλάγια αριστερά και εκτός περιοχής. Τον κίνδυνο αποσόβησε ο Σόουζα προ κενής εστίας.
Στο 95’ ξανά ο Αρβαρέλλης δεν άνοιξε το σκορ μετά τη νέα ευκαιρία που του προσέφερε ο ΑΡΗΣ, έχοντας ανοίξει το μισό γήπεδο, αφού βρέθηκε μόνος απέναντι στον Καντιμοίρη!!!
Κακές μπορούμε να πούμε πως ήταν οι επιλογές του Δημήτρη Σπανού, αφού έδωσε χώρο στο δεύτερο ημίχρονο, με την αλλαγή του Μουμίν χάνοντας το κέντρο του γηπέδου.