Βαλεριάνος     Τσελεπίδης
Ιντζόγλου     Ναζίμ
Μουμίν     84'Βοσκόπουλος
Κάσσος     Σιάκκας
88'Μιλούνοβιτς     Ποζατζίδης
Πλατέλλας     56'Ενόμο
Χαντί     Κρητικός
83'Πασάς      69'Κάκκο
Μπαστακός      Τσιμίκας
53'Διαμαντόπουλος      Γκούρτσας

Με Καμ-ΑΡΗ πέρασε από τις Σέρρες...3-1 τον Πανσερραικό!

Με σκορ 3-1 πέρασε ο πολύ καλός ΑΡΗΣ του δευτέρου κυρίως ημιχρόνου, από την πόλη των Σερρών, κερδίζοντας τη νεανική μαχητική ομάδα, του Πανσερραικού.

Στο πρώτο μισό του αγώνα με τον Πανσερραικό, ο ΑΡΗΣ προσπάθησε να ασκήσει πίεση στην αντίπαλη άμυνα, η οποία ξεκινούσε πολλά μέτρα πίσω από το κέντρο του γηπέδου.

Οι γηπεδούχοι κατέστρεφαν συνεχώς παιχνίδι, με συνέπεια ο ρυθμός να παραμένει χαμηλός σε ένταση, με τον μοναδικό προωθημένο των κιτρινόμαυρων Μπαστακό, να είναι εντελώς απομονωμένος.

Αντίθετα μετά την ανάπαυλα ο ΑΡΗΣ αν και μπήκε δυνατά, πάτησε στην περιοχή του Πολίτη, εντούτοις ο Πανσερραικός ήταν αυτός που είχε δοκάρι στο 51’ μετά από αντεπίθεση και σουτ από τη γραμμή περιοχής με τον Ναζίμ!

Στο 58’ ο ΑΡΗΣ θα ανοίξει το σκορ μετά από ωραία κεφαλιά του Σόουζα, ο οποίος βρέθηκε στο ύψος της μικρής περιοχής μετά από φάουλ σέντρα του Πλατέλλα.

Στο 76’ και κόντρα στη ροή του αγώνα ο Τσιμίκας με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή, ισοφάρισε σε 1-1!

Αδύναμη κεφαλιά στο 86’ του Κάσου στα χέρια του Πολίτη!

Στο 89’ ο Διαμαντόπουλος με σουτ από το ύψος του πέναλτι σε δεύτερο χρόνο, θα δώσει νέο προβάδισμα στον ΑΡΗ, 1-2!!!

Ενώ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων οι παίκτες του ΑΡΗ αφού έβγαλαν την άμυνα σε φάουλ γέμισμα των γηπεδούχων, ο Πασάς κατέβηκε το μισό γήπεδο από αριστερά, βρήκε μόνο του στην αντίθετη μεριά και σε θέση δεξιά και κοντά στο πέναλτι, τον Τζανακάκη ο οποίος έκανε το 1-3, που ήταν και το τελικό σκορ.