Μαραγκός     Συρόπουλος
Τζανακάκης     Ζεζάι
 Δεληζήσης     Χοτζάλι
 Βαλεριάνος     Ντιακιτέ
46'Μπούρμπος     Παπαγγελής
Μουμίν     Καντέ
Παυλίδης     Μάκο
Πλατέλλας     Παυλής
Ντούνης     67'Μίγγος
66'Μιλούνοβιτς     Γκέτσι
Χαντί     85'Τζιτζικαλάκης
74'Μπαστακός     Ζυγκερίδης
Διαμαντόπουλος     54'Τσατσόπουλος

Εκρηκτικός ο ΑΡΗΣ παρά τη χιονόπτωση...4-1 τον Αιγινιακό!

Ο ΑΡΗΣ πήρε τη νίκη απέναντι στον Αιγινιακό, με σκορ 4-1 και συνεχίζει μέχρι τον τελικό στόχο της ανόδου. Δύο γκολ πέτυχε ο Διαμαντόπουλος, από ένα Πλατέλλας, Ντούνης.

Σ’ ένα δύσκολο αγωνιστικό χώρο για να παιχτεί καλό ποδόσφαιρο, λόγω χιονόπτωσης, ο ΑΡΗΣ υπερίσχυσε στο πρώτο μισό του αγώνα, απέναντι στον Αιγινιακό.

Πολύ καλό σουτ του Παυλίδη εκτός περιοχής με τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων Τόλιο, να αποκρούει δύσκολα σε κόρνερ, στο 3’.

Ένα λεπτό αργότερα ο Παυλίδης θα δεχτεί τη μπάλα από τον Πασά, θα ανατραπεί από αμυνόμενο με το διαιτητή να δείχνει την άσπρη βούλα του πέναλτι. Στο 5’ ο Διαμαντόπουλος θα ευστοχήσει για να ανοίξει το σκορ, 1-0!

Στο 8’ ο Πλατέλλας θα μπει στην περιοχή από θέση δεξιά, θα φέρει τη μπάλα στο αριστερό για να πλασάρει με τη μπάλα να φεύγει λίγο έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι, της εστίας του Αιγινιακού.

Στο 13’ ο ΑΡΗΣ θα διπλασιάσει τα τέρματα του με ωραίο πλασέ του Πλατέλλα, 2-0!

Εν συνεχεία ο ΑΡΗΣ κατέβασε ταχύτητα, παρά ταύτα δεν έδωσε χώρο στον αντίπαλο, μέχρι και το τέλος του ημιχρόνου.

Στο 52’ πολύ καλή σέντρα από αριστερά του Βαλεριάνου, ο Διαμαντόπουλος από θέση δεξιά και στη γωνία της μικρής περιοχής θα στείλει τη μπάλα άουτ.

Το 3-0 για τους κιτρινόμαυρους έγινε μετά από ωραία κίνηση του Παυλίδη, ο οποίος μπήκε στην περιοχή, ξέφυγε από έναν αμυνόμενο, πλασάροντας τον Τόλιο, στο 64’.

Ενώ ο Διαμαντόπουλος με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο σημερινό αγώνα, θα κάνει το 4-0 για τον ΑΡΗ, μετά από ωραίο ένα-δύο με διαγώνια κίνηση με τον Ντούνη και με ωραίο σουτ στην κίνηση, στο 70’.

Μεγάλη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους στο 79’, όταν μετά από πλασέ του Ντούνη η μπάλα πέρασε λίγο έξω από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Τόλιου.

Στο 84’ ο Ζούρκος από πλευράς Αιγινιακού, θα μειώσει σε 4-1(το έκτο γκολ που δέχεται ο ΑΡΗΣ κατά τη φετινή σεζόν) μετά από ωραίο σουτ, όταν βρήκε τη μπάλα στη γωνία της μεγάλης περιοχής και από θέση δεξιά. Ο ίδιος παίκτης δύο λεπτά αργότερα, στο 86’ θα εξαπολύσει νέο δυνατό σουτ, με τον Αναγνωστόπουλο να διώχνει σε κόρνερ.

Ο Ντούνης στο 87’ θα χάσει μοναδική ευκαιρία να πετύχει το πέμπτο γκολ για την ομάδα του, όταν μετά από λάθος της αντίπαλης άμυνας, θα μπει στην περιοχή του Τόλιου, θα κάνει το σουτ, με τη μπάλα να περνά λίγο έξω από το αριστερό κάθετο δοκάρι.