Βαλεριάνος     Όστοϊτς
Ιντζόγλου     Ματσούκας
Νίκιτς     Γουνδουλάκης
Πλατέλλας     Σιώπης
82'Κάσσος     Δημητρόφσκι
Ντούνης     Κουσκουνάς
86'Μπαργκάν     64'Κάσες
Πασάς     Μπαϊκαρά
57'Χαντί     Τζόκιτς
Διαμαντόπουλος     77'Καπνίδης

Το Βικελίδης θύμισε καλές εποχές...1-0 τη Δράμα ο ΑΡΗΣ

Στο γεμάτο γήπεδο "Κλεάνθης Βικελίδης" ο ΑΡΗΣ, επικράτησε της Δόξας Δράμας με σκορ 1-0, με εκπληκτική κεφαλιά του Δεληζήση μόλις στο 5'!

Έχοντας μπει αρκετά δυνατά ο ΑΡΗΣ ανέλαβε την πρωτοβουλία των κινήσεων και μόλις στο 5' κατάφερε να ανοίξει το σκορ, όταν μετά από κόρνερ ο Δεληζήσης κέρδισε την κεφαλιά για να κάνει το 1-0!

Στο 10' νέα κεφαλιά από τον αρχηγό του ΑΡΗ, που κέρδισε ακόμα μία κεφαλιά, ύστερα από φάουλ που εκτέλεσε ο Πλατέλλας από θέση δεξιά και λίγο εκτός περιοχής, με τη μπάλα να βγαίνει άουτ.

Ο Νίκιτς θα μπει στο 17' στην περιοχή, η μπάλα θα κοντράρει σε αμυνόμενο, με τον Διαμαντόπουλο να κάνει το σουτ για να διώξει σε κόρνερ ο τερματοφύλακας της Δόξας, Βούρας.
Πολύ καλό σουτ από τον Πλατέλλα στο 26' από τα 35 μέτρα, στα χέρια του Βούρα η μπάλα.
Μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους σημειώθηκε στο 28' όταν ο Πλα΄τελλας κατέβηκε τον άξονα και λίγο αριστερά, έβαλε τον Ντούνη στην περιοχή ο οποίος όντας σε θέση βολής έδωσε διαγώνια στον Διαμαντόπουλο ο οποίος δεν κατάφερε να κάνει δύο τα τέρματα για την ομάδα του, ενώ εν συνεχεία κλείστηκε σωστά ο Πλατέλλας που δέχτηκε τη μπάλα μετά το κόψιμο με τα πόδια από τον πορτιέρε των ασπρόμαυρων.
Στο 30' νέα ευακιρία για τους κιτρινόμαυρους, όταν ο Πλατέλλας θα περάσει ανάμεσα από δύο, θα κάνει την κάθετη στον Διαμαντόπουλο ο οποίος νικήθηκε από τον Βούρα στο απευθείας πλασέ.

Στα επόμενα λεπτά η ομάδα της Δράμας προσπάθησε να κερδίσει μέτρα στον αγωνιστικό χώρο. Ανέβηκε, πίεσε και θέλησε να πατήσει την αντίπαλη γι' αυτή περιοχή. ενώ σε κάποια σημεία είχε και την τελική προσπάθεια χωρίς όμως να απειλήσει ιδιαίτερα, απλώς προβλημάτισε την άμυνα του ΑΡΗ.
Στο 41' η πρώτη ευκαιρία για την ομάδα του Νίκου Κωστένογλου, όταν έγινε το γύρισμα μέσα στην περιοχή, ύστερα από κόρνερ με τον Κουσκουνά να κάνει την κεφαλιά, ο Αναγνωστόπουλος έκανε την προβολή για να σώσει ο Μπούρμπος βέβαια παραβίαση λίγο έξω από τη γραμμή του τέρματος.
 Έξι λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου έγινε το πρώτο σουτ, για λογαριασμό της Δράμας όταν ο Μπαικαρά θα σουτάρει έξω από την περιοχή για να μπλοκάρει ο Αναγνωστόπουλος.

Στο 54' οι μαυραετοί θα μπουν στην περιοχή του ΑΡΗ με τον Γουνδουλάκη, ο οποίος θα μπορούσε να σουτάρει από θέση δεξιά και στο ύψος της μικρής περιοχής, αντ' αυτού γύρισε διαγώνια τη μπάλα ψάχνοντας τον Κουσκουνά, με τους αμυνόμενους να κόβουν. Πέντε λεπτά αργότερα ο Μπαικαρά θα μπει στην περιοχή με το σουτ που επιχείρησε να βγαίνει λίγο άουτ.

Περισσότερη διάθεση για να κάνει παιχνίδι είχε η Δόξα σε αυτό το μέρος, με τον ΑΡΗ να έχει χαλαρώσει για μεγάλο διάστημα, έχοντας αναλάβει παθητικό ρόλο.
Μετά από στημένη μπάλα φάουλ, οι Σόουζα-Νίκιτς δεν μπόρεσαν να κάνουν την προβολή προς το τέρμα, ύστερα από σέντρα του Πλατέλλα, στο 61'.
Στο 76' ο Πλατέλλας θα κάνει τη σέντρα από δεξιά, με τον Χαντί να κάνει την κεφαλιά με τη μπάλα να βγαίνει άουτ.
Μέχρι και τα τελευταία λεπτά μπορούμε να πούμε πως το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο, με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να ελέγξουν το ρυθμό.