Άρης

Πανιώνιος

Κουέστα   41' Ντομίγκες  Κότνικ
 Τζανακάκης      Παπαγεωργίου
 56'Κωνσταντινίδης      Μπανανά
 Δεληζήσης      Κούρντι
Μάβραϊ     Κεϊτά
 Μενέντεθ     Κόρμπος
Σιώπης     87'Οικονομίδης
Μπάσα     Ντομίγκες
46'Σόουζα     Σπιρινόνοβιτς
Ματίγια     75'Μανθάτης
78'Μαρτίνες     Τσιλούλης
Γκάμα     83'Σταυροπουλος
Γκαρσία     Μασούρας
Γιουνές     Ντουρμισάι

Του στοίχισε το κακό πρώτο ημίχρονο και η "διεθνής" διαιτησία του Κομίνη!

Πολύ καλύτερος ο ΑΡΗΣ του Πανιωνίου στο σύνολο του αγώνα, κυρίως όμως στο δεύτερο ημίχρονο όταν και έχασε σημαντικές ευκαιρίες για να ισοφαρίσει το 1-0 του πρώτου μισού στο οποίο έκανε αρκετά λάθη. Στο 48’ ο κατά τα άλλα διεθνής διαιτητής Κομίνης δεν έδωσε καθαρό πέναλτι του Μπανανά, πάνω στον εφορμώντα Γκαρσία ο οποίος δέχτηκε την κλωτσιά εντός μικρής περιοχής!

Με την έναρξη της αναμέτρησης, στο 2’ ο Σπιριντόνοβιτς έκανε το σουτ με τη μπάλα να καταλήγει άουτ, ενώ στο 11’ ο Γκάμα με δυνατό σουτ θα στείλει τη μπάλα λίγο άουτ. Τρία λεπτά μετά ο Κουέστα θα επέμβει σωτήρια σε σουτ του Σπιριντόνοβιτς, ενώ θα μπλοκάρει και την κεφαλιά του Ντουρμισάι στο 22’.
Το σκορ άνοιξε στο 41’ όταν ο Σπιριντόνοβιτς θα βρει με κόρνερ τον αμαρκάριστο Ντομίνγκες μέσα στην περιοχή, με τον δεύτερο να επιχειρεί την κεφαλιά και τη μπάλα να βρίσκει πρώτα το δοκάρι του Κουέστα και εν συνεχεία να καταλήγει στα δίχτυα για το 1-0, το οποίο ήταν και το σκορ ημιχρόνου!
Σ’ ένα πρώτο ημίχρονο όπου η ομάδα του Πάκο Ερέρα αντιμετώπισε προβλήματα στην άμυνα της κυρίως όταν ο αντίπαλος έβγαινε στην κόντρα, αλλά και στην επιθετική της ανάπτυξη.
Η πρώτη αλλαγή για τον ΑΡΗ ήταν αυτή του Σόουζα που μπήκε στη θέση του Μπάσα, ο οποίος περισσότερο μπέρδευε παρά βοήθησε την ομάδα του,  για να υπάρξουν και εσωτερικές αλλαγές, αφού οι κιτρινόμαυροι έπαιξαν με τρία στόπερ στην άμυνα. Ενώ στο 48’ ο Γκαρσία μετά από αλλεπάλληλες ντρίμπλες, θα πέσει στη μικρή περιοχή με τον διαιτητή του αγώνα Κομίνη να δείχνει παίζετε, σε καθαρό πέναλτι!!!
Δέκα λεπτά αργότερα σουτ του Γιουνές θα φύγει άουτ και στο 60’ ο ίδιος παίκτης θα στείλει τη μπάλα πάνω από την εστία του Κότνικ, μετά από ωραία σέντρα του Κωνσταντινίδη, που πέρασε στη θέση του Τζανακάκη! Στην επαναφορά ο Πανιώνιος θα χάσει ευκαιρία με τον Ντουρμισάι να σουτάρει άουτ.
Ο Γιουνές θα κάνει την κεφαλιά στο 68’ ύστερα από σέντρα του Ματίγια με τη μπάλα να χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι και να φεύγει άουτ! Ελάχιστα άουτ θα φύγει η μπάλα σε φάουλ του Γκάμα στο 70’.
Ακόμα ένα φάουλ του Γκάμα στο 79’ θα περάσει άουτ, με τη μπάλα να ακουμπάει την εξωτερική πλευρά των δικτύων.
Πρώτο λεπτό καθυστερήσεων και ο Γκαρσία απέναντι από τον Κότνικ, θα στείλει άουτ τη μπάλα με κεφαλιά. Ενώ  σουτ του Γκαρσία στο 94’ θα μπλοκάρει ο πορτιέρε του Πανιωνίου.