Μενέντεθ     Μάγκας
Κολάσο     Ηρακλής
Ιντζόγλου     Σταματάκης
Παυλίδης     Κασνέτση
46'Ντιγκινί     Χαντί
Μαρτίνες     Χατζηιωαννίδης
80'Βίτορ     69'Σπυρόπουλος
Ναζλίδης     Βασιλείου
Γιουνές     Νικλητσιώτης
46'Διαμαντόπουλος     59'Γροντής

Σκονισμένο αλλά πάντα Διαμάντι. 2-1 τον Αήττητο και συνεχίζουμε

Τελικά ευτυχώς Αήττητος ήταν μόνο στο όνομα! Ο Άρης με τις πολλές αλλαγές στη σύνθεση του κατόρθωσε και λύγισε στο Β μέρος την αντίσταση του συγκροτήματος του Σούλη Παπαδόπουλου, κυρίως χάρη στην ορμητικότητα και την εκτελεστική ακρίβεια του Δημήτρη Διαμαντόπουλου που πέρασε στο παιχνίδι στο ημίχρονο και γύρισε το ματς.

Ο Ερέρα ξεκούρασε το μεγαλύτερο μέρος των βασικών μας και κατέβασε μια ομάδα με αρκετούς Έλληνες, πολλοί από τους οποίους δεν είχαν χρησιμοποιηθεί ξανά σε επίσημο παιχνίδι. Στο τέρμα έπαιξε ο Αναγνωστόπουλος, στο κέντρο της άμυνας το περσινό δίδυμο, Δεληζήσης και Σόουζα, ενώ στα άκρα ο Τζανακάκης και ο Μενέντεθ. Στα χαφ είδαμε για πρώτη φορά φέτος τους Παυλίδη και Ιντζόγλου, μαζι με τους Μαρτίνες και Κολάσο, ενώ στην επίθεση ξεκίνησαν οι Γιουνές και ο Ναζλίδης από πίσω του.

Το πρώτο ημίχρονο δεν ικανοποίησε τους λίγους σχετικά οπαδούς της ομάδας, καθώς ο Άρης ήταν φλύαρος και μη αποτελεσματικός, χωρίς να δημιουργεί εξαιρετικές ευκαιρίες, ενώ από την άλλη ο Αήττητος στάθηκε καλά στο γήπεδο αμυνόμενος και προσπαθώντας να πετύχει κάτι με κάποια αντεπίθεση. Λίγα πράγματα είναι άξια αναφοράς, κυρίως το σουτ του Μαρτένες που βρήκε τη ρίζα του δεξιού δοκαριού του Αήττητου στο 16' και ένα ακόμη σουτ του στο 29' που πέρασε λίγο άουτ. Το 0-0 ήταν δίκαιο για τις δύο ομάδες.

Στην ανάπαυλα ο Ερέρα προέβη σε αλλαγές, Πέρασε εκτός τους Παυλίδη και Γιουνές και πέρασε στη θέση τους τους Ντιγκινί και Διαμαντόπουλο. Ο δεύτερος έπαιξε για πρώτη φορά φέτος και παρότι "σκονισμένος" έδωσε την ώθηση που ήθελε η ομάδα μας για να πάρει τη ηνία του αγώνα. Ο Άρης πραγματικά μπήκε φουριόζος και δημιούργησε πολλές ευκαιρίες στο ξεκινημα του Β μέρους, έχοντας απόλυτη κυριαρχία. Τον γόρδιο δεσμό έκοψε ο Διαμαντόπουλος, με το γκολ που πέτυχε στο 67' με ωραίο σουτ, μετά από πάσα του Μενέντεζ. Από εκεί και πέρα τα πόδια των παικτών μας λύθηκαν και στο 76' ο Διαμαντόπουλος και πάλι κοντρόλαρε υπέροχα την μπάλα μετά από σέντρα και από πολύ κοντά τίναξε και πάλι τα δίχτυα του Κοκκαλά. Ο τελευταίος είπε όχι στο 3-0 στο 88' όταν απέκρουσε εντυπωσιακά σουτ του Ναζλίδη αλλά στην αντεπίθεση ένα λάθος του Αναγνωστόπουλου σε πολύ μακρινό σουτ του πρώην κίτρινου Χαντί, έβαλε για 2-3 λεπτά μέσα στο παιχνίδι τους φιλοξενούμενους που ήλπισαν στην ισοφάριση. Θαύματα όμως δεν γίνονται και έτσι η ομάδα μας πήρε τη νίκη και συνεχίζει σχεδόν σίγουρα στον θεσμό του κυπέλλου, στη φάση των 16.

Από την ομάδα μας ικανοποίησε ο Διαμαντόπουλος που έδειξε πως ίσως και να του αξίζει μια ευκαιρία στο πρωτάθλημα, ενώ καλός ήταν ο Μαρτίνες, αν και μερικές φορές έκανε κατάχρηση της ντρίπλας. Απογοήτευσε και πάλι ο Γιουνές...