Κωνσταντινίδης  92'Γιουνές Κομεσίδης
Δεληζήσης 93'Γιουνές   46'Σασί
Βέλεθ     Ποτουρίδης
Βαλεριάνος     Παπάζογλου
80'Μενέντεθ     Κοροβέσης
Μπάσα     Νάστος
71'Ματίγια     Πλατέλλας
Μαρτίνες     Κυριακίδης
57΄Γιουνές     74'Οικονόμου
Γκαρσία     Δεληγιαννίδης
Γκάμα     Βουό
Ντιγκινί     Κοτσιανικούλης
Σιώτης     90'Μιχόγιεβιτς

Κέρδισε τα δοκάρια ο Γιουνές για την ανατροπή στο Γεντί Κουλέ!!!

Ο ΑΡΗΣ ήταν πολύ καλύτερος, από τον τυχερό σε όλη τη διάρκεια του αγώνα ΟΦΗ, αφού οι κιτρινόμαυροι είχαν τουλάχιστον 4-5 δοκάρια, βρέθηκαν πίσω στο σκορ κόντρα στη ροή του παιχνιδιού στο 75’, αλλά ο νεοεισελθών Γιουνές με δύο δικά του εξαιρετικά γκολ θα δώσει τη νίκη στην ομάδα του!!!Με τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη του ο ΑΡΗΣ βρίσκεται μόνος στην 4η θεση του βαθμολογικού πίνακα, ενώ την επόμενη αγωνιστική υποδέχεται τον έταιρο με 18 βαθμούς Παναθηναικό!!!

Με διάθεση για αρκετά σκληρά μαρκαρίσματα μπήκαν οι γηπεδούχοι, με τον Νάστο να έχει δεχτεί την κίτρινη κάρτα μόλις στο 3’, ενώ στο 15’ θα μπορούσε να έχει αποβληθεί.

Η πρώτη ευκαιρία για τον ΑΡΗ, ήρθε στο 16’ όταν ο Μαρτίνες έκανε το σουτ με τη μπάλα να φεύγει λίγο άουτ, ενώ στο 28’ ο Ντιγκινί θα κάνει πλασέ από το ύψος της μεγάλης περιοχής με τον Στρέζο να μπλοκάρει. Ένα λεπτό αργότερα ο Στρέζος θα διώξει τον κίνδυνο, όταν μετά από σέντρα του Γκάμα, ο Βέλεθ θα κάνει την κεφαλιά χάνοντας την ευκαιρία να ανοίξει το σκορ.

Στο 0-0 έμειναν οι δύο ομάδες στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης.

Στο 59’ ο ΟΦΗ δεν κατάφερε να μετουσιώσει σε γκολ το λάθος της άμυνας του ΑΡΗ, όταν ο Δεληζήσης θα συγκρουστεί με τον Κουέστα, ο Βουό θα σουτάρει με τον πορτιέρε των κιτρινόμαυρων θα μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια.

Ο νεοεισελθών επιθετικός του ΑΡΗ Γιουνές θα βρει το οριζόντιο δοκάρι μετά από απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 68’, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Γκαρσία θα κάνει το σουτ, ο Στρέζος θα βρει τη μπάλα που θα βρει το οριζόντιο δοκάρι και θα βγει κόρνερ.

Μετά από το κρεσέντο δοκαριών και ευκαιριών για την ομάδα του Σάββα Παντελίδη, ο Πλατέλλας θα βρει με ωραία σέντρα τον Σάσι, για να κάνει ο τελευταίος το 1-0 στο 75’.

Σοβαρή η σύγκρουση στον αέρα μεταξύ Βουό και Βέλεθ, με τον πρώτο να φάνηκε στην αρχή να πέφτει αναίσθητος στον αγωνιστικό χώρο και να παραμένει για αρκετά λεπτά, με το ιατρικό επιτελείο των ασπρόμαυρων να τρέχει για τις πρώτες βοήθειες, στο 88’! Τέλος καλό όλα καλά, αφού ο επιθετικός των γηπεδούχων σηκώθηκε και επέστρεψε στο παιχνίδι.

Στο 90’ κεφαλιά του Κωνσταντινίδη η μπάλα θα φύγει άουτ.

Επιτέλους στο 93’ ο Γιουνές θα σημαδέψει ξανά το δοκάρι δύο φορές, αλλά προ σχεδόν κενής εστίας θα ισοφαρίσει σε 1-1 και στο επόμενο λεπτό μετά τη σέντρα ο Γιουνές θα κάνει την κεφαλιά από το κόρνερ του Γκάμα και το 2-1 για τη μεγάλη ανατροπή!