Ρος  75'Ρόουζ   57'Στρέζος
Δεληζήσης  89'Μστίγια   Νάστος
Τζανακάκης  95'Μαρτίνες   Κουτσιανικούλης
Κόρχουτ     Κυριακίδης
81'Βαλεριάνος     67'Παπάζογλου
Γκαρσία     Μιχόγιεβιτς
Ματίγια     Γιαννουλης
Σιώπης     Βαζ
Ντιγκινί     81'Αργυρόπουλος
Φετφατζίδης     Σάσι
60'Λάρσον     Μπράουν
Γιουνές     Φερέιρα
75'Μαρτίνες     Ποτουρίδης

Ο ΑΡΗΣ πάτησε τον ΟΦΗ με 3-1 και συνεχίζει...

Ο πολύ καλύτερος ΑΡΗΣ καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα, επικράτησε με 3-1 του μαχητικού ΟΦΗ, κυρίως στο πρώτο ημίχρονο και πήρε τους πολύτιμους τρεις βαθμούς στη μάχη για την τέταρτη θέση!

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι, καθώς στο πεντάλεπτο είχαν την κατοχή της μπάλας, με καλές εναλλαγές και προσπάθειες που κατέληγαν στην αντίπαλη περιοχή. Υπήρξε όμως η αντίδραση από τον αντίπαλο, που εκμεταλλεύτηκε την αδυναμία στο αμυντικό τρανζίσιον, βγαίνοντας με αξιώσεις στην αντεπίθεση. Σε μία από αυτές ο Κουτσιανικούλης μπήκε από δεξιά στην περιοχή του Κουέστα, βρήκε τον αμαρκάριστο Βαζ στο ύψος του πέναλτι με διαγώνια πάσα για να ανοίξει το σκορ στο 26’ για το 1-0!

Οι απαντήσεις που δόθηκαν εν συνεχεία για τους κιτρινόμαυρους, δε λογίζονται ως κλασσικές ευκαιρίες πλην βεβαίως το πέναλτι που εκτέλεσε ο Γκαρσία στο τέλος του ημιχρόνου, το οποίο απέκρουσε ο πολύ καλός Σωτηρίου.

Το δεύτερο ημίχρονο ανήκει εξ ολοκλήρου στην ομάδα του Σάββα Παντελίδη, αφού πήραν καθ’ ολοκληρίαν τα ηνία του αγώνα, χωρίς να αφήνουν περιθώρια αντιδράσεων.

Στο 71’ πολύ καλό σουτ θα μπλοκάρει ο Στρέζος που αντικατέστησε τον τραυματία Σωτηρίου στο τέρμα του ΟΦΗ, από τον Ντιγκινί που βρέθηκε σε θέση βολής στο ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής. Η ισοφάριση θα έρθει με τον Ρόουζ να μπαίνει στην πορεία της μπάλας εκτός περιοχής και εν κινήσει με σουτ θα κάνει το 1-1 στο 75’!!!

Η κλασσική ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους ήρθε μετά από λάθος της άμυνας του ΑΡΗ, όταν ο Δεληζήσης θα βγει πιο μπροστά για να κόψει τον Σάσι, η μπάλα θα βγει πολύ ωραία και κάθετα προς την εστία του Κουέστα για τον Φερέιρα που θα πλασάρει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι, σε μια φάση που εξελίχθηκε στο 77’!
Στο 89’ θα πάρει προβάδισμα ο ΑΡΗΣ, όταν ο Ματίγια με απευθείας εκτέλεση φάουλ εκτός περιοχής θα κερδίσει τον Στρέζο!! Ενώ σε παρόμοια φάση αλλά αυτή τη φορά από θέση δεξιά, ο Μαρτίνες με απευθείας φάουλ θα κάνει το τελικό 3-1 στο 95’!!