ΑΡΗΣ Ποδόσφαιρο

Τερζής: «Θα μπορούσαν όλα να είχαν τελειώσει από το πρώτο ημίχρονο»

Ο Τόλης Τερζής μίλησε αμέσως μετά τον αγώνα του Άρη με τον Ατρόμητο για την απόδοση της ομάδας του:

«Είναι μια σπουδαία νίκη, ίσως η πιο σημαντική στο Πρωτάθλημα γιατί η ομάδα τελειώνει με το θέμα των Playoffs, κυρίως όμως πατήσαμε την 5η θέση. Θέλουμε το ευρωπαϊκό εισιτήριο, να ανοίξουμε τη διαφορά μας με τον 6ο και να πλησιάσουμε τις ομάδες που είναι πιο πάνω από εμάς. Κάναμε φανταστική εμφάνιση στα πρώτα 60 λεπτά και κυρίως στο ημίχρονο να είχαμε προηγηθεί με 3-0 ή 4-0 κι εκεί θα είχαν τελειώσει όλα. Στο τέλος αγχωθήκαμε με το γκολ που δεχθήκαμε αλλά και πάλι θα μπορούσαμε να είχαμε τελειώσει το παιχνίδι με τις ευκαιρίες που είχαμε με τους Καμαρά, Νταρίντα και Χριστοδουλόπουλο. Δυστυχώς οι αλλαγές έγιναν λόγω προβλημάτων τραυματισμού και τα παιδιά που μπήκαν δεν μπήκαν κατευθείαν στον ρυθμό του αγώνα. Συμβαίνουν αυτά. Σημασία έχει η νίκη. Είπαμε στο ημίχρονο να βάλουμε ένα ακόμη γκολ για να έχουμε σκορ ασφαλείας και να τελειώσουμε το παιχνίδι. Το γκολ δεν γίνεται να το βάλεις από το πρώτο λεπτό. Κάναμε μια καλή διαχείριση και κυκλοφορία μπάλας, περιμέναμε τις ευκαιρίες για να βάλουμε το τρίτο γκολ. Είχαμε τις φάσεις αλλά δεν καταφέραμε να σκοράρουμε.

Με τον Πάλμα μιλήσαμε την επομένη του αγώνα με τον ΟΦΗ. Ζήτησε συγνώμη από εμένα και τους συμπαίκτες του. Ήθελα να τελειώσει εκεί το θέμα γιατί δεν θέλω να χάνουμε σημαντικούς παίκτες, εκτός κι αν πρόκειται για κάτι σοβαρό. Εκεί το ζήτημα πηγαίνει στη διοίκηση. Ο Λούις ζήτησε συγνώμη, ενημερώθηκε και ο πρόεδρος και το θέμα τελείωσε εκεί…».