2008: Νίκη στον ευρωπαϊκό εμφύλιο με "βόμβα" του Κλαρκ

Για την πρεμιέρα των ομίλων του Eurocup ο Άρης φιλοξενήθηκε από τον Πανελλήνιο στο Ελληνικό στις 25 Νοεμβρίου 2008 παίρνοντας τη νίκη με μεγάλο τρίποντο του Κλαρκ.

Στο πρώτο ημίχρονο τα αμυντικά κενά και η αδυναμία στα ριμπάουντ που παρουσίασαν οι κίτρινοι επέτρεψαν στους Νιούλεϊ και Ραντένοβιτς να προκαλέσουν μεγάλη ζημιά. Το πρώτο δεκάλεπτο έκλεισε στο 18-14 υπέρ των γηπεδούχων όμως οι παίτκες του Ματσόν βρήκαν τις επιθετικές λύσεις και δεν επέτρεψαν τους γηπεδούχους να ξεφύγουν. Ο Κλαρκ ήταν αυτός που πρόσφερε λύσεις από την περιφέρεια ενώ με τρίποντο του Μπάρλου ο Άρης πέρασε μπροστά με 29-32. Το ημίχρονο έκλεισε στο 38-36. Στην επανάληψη ο Κλαρκ με άξιους συμπαραστάτες τους Τσαλδάρη,Νέλσον έβαλαν τον Άρη ξανά μπροστά με 45-48 όμως οι Ολυμπιονίκες έκλεισαν το δεκάλεπτο προηγούμενοι με 58-55. Τα τελευταία λεπτά του αγώνα εξελίχθηκαν σε θρίλερ, 2 λεπτά πριν τη λήξη ο Τσαλδάρης κέρδισε φάουλ ευστόχησε στην 1η βολή,αστόχησε στην 2η όμωςτο ριμπάουντ πήρε ο Νέλσον που έβαλε μπροστά τους κίτρινους με 66-68. Στα 1:35 πριν τη λήξη ο Γκράντι ευστόχησε σε 1 στις 2 βολές που κέρδισε από φάουλ του Γκάβελ μειώνοντας σε 67-68. Στην επίθεση διαρκείας που ακολούθησε οι παίκτες του Ματσόν δεν ευστόχησαν και ο Πανελλήνιος με τον Ραντένοβιτς κέρδισε στα 27’’ νέο φάουλ από τον Νέλσον. Οι γηπεδούχοι ευστόχησαν ξανά σε 1 βολή και στην επίθεση που ακολούθησε ο Κλαρκ με τρίποντο από τα 7 μέτρα εκτέλεσε τον Πανελλήνιο κάνοντας το 68-71. Ο Νιούλεϊ στο φάουλ που κέρδισε αμέσως μετά ευστόχησε στην 1η βολή αστόχησε στη 2η όμως το ριμπάουντ πήρε ο Κλαρκ και τη νίκη ο Άρης με 69-71.