Ο Άοσμαν τιμώρησε την υπεροψία του ΑΡΗ στο 87' και πρώτη ήττα!

Αξιολόγηση Χρήστη: 5 / 5

Αστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια Ενεργά

Ο ΑΡΗΣ ηττήθηκε στο γήπεδο της Νεάπολης, με σκορ 1-0 μετά γκολ του Άοσμαν στο 87’.

Μοναδική καλή φάση στο πρώτο ημίχρονο για τον ΑΡΗ στο 43’ με τον Ιτούρμπε ο οποίος έκανε την κίνηση μέσα στην περιοχή, δέχτηκε τη διαγώνια πάσα του Μπερτόγλιο, με τον Παραγουανό να κάνει το διαγώνιο σουτ με το αριστερό και τη μπάλα να φεύγει λίγο άουτ από το αριστερό κάθετο δοκάρι του τερματοφύλακα του Ιωνικού Κουτεσιώτη. Οι γηπεδούχοι από την άλλη θα βάλουν το γκολ στο 28’ με τον Λένις, αλλά θα ακυρωθεί αφού δέχτηκε την κάθετη από θέση οφσάιντ και μετά από έλεγχο του VAR!

Στο δεύτερο μισό του αγώνα η ομάδα του Άκη Μάντζιου με τον Χαίροβιτς και τον Αλί, στο 80’ και το 83’ με το κεφάλι έχασαν την ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ, χωρίς βεβαίως να βρουν τέρμα, ο Άοσμαν με το μοναδικό σουτ στο τέρμα του Ντένις, θα ανοίξει το σκορ στο 87’, τιμωρώντας τον υπερόπτη ΑΡΗ, με τις πολλές αλλαγές και την ποιότητα!

Στα εναπομείναντα λεπτά ο ΑΡΗΣ δεν είχε να επιδείξει κάτι το ιδιαίτερο, με την πρώτη ήττα να έρχεται στη 2η αγωνιστική ημέρα, παραμένοντας στο -5 μετά την γνωστή τιμωρία.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Αριστομένης Κουτσιαύτης (Άρτας)

ΒΟΗΘΟΙ: Κωνσταντίνος Ψαρράς (Ζακύνθου), Θανάσης Κόλλιας (Ηπείρου)

4ος:  Κωνσταντίνος Τσέτσιλας (Γρεβενών)

VAR: Βασίλης Φωτιάς (Πέλλας)

Βοηθός VAR: Μιχαήλ Παπαδάκης (Ηρακλείου)

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: 12′ Ντάλσιο, 23′ Λένις, 25′ Γκοτσούλιας/67΄Σάσα