Μάντζιος: "Έγιναν πολλά μέσα και έξω από το γήπεδο"

Οργισμένος ήταν ο Άκης Μάντζιος αμέσως μετά τη λήξη του αγώνα στο ΟΑΚΑ, στην κάμερα του συνδρομητικού καναλιού και στη συνέντευξη τύπου:

"Σήμερα γίνανε απίστευτα πράγματα τόσο εντός όσο και εκτός του γηπέδου κι αν άξιζε μια ομάδα να κερδίσει, αυτή ήμασταν εμείς. Είχαμε τις καλύτερες ευκαιρίες, επαναλαμβάνω ότι γίνανε απίστευτα λάθη, όχι από την πλευρά μας, και παρά το 2-0 είπαμε ότι δε σταματάμε και φτάσαμε να διεκδικήσουμε το παιχνίδι έχοντας αρκετές ευκαιρίες. Συγχαρητήρια στα παιδιά.

Θέλω να μιλήσω καθαρά για αγωνιστικά θέματα. Είχαμε ευκαιρίες από το πρώτο ημίχρονο, ακόμη και μετά το γκολ που δεχθήκαμε. Είχαμε τη δυνατότητα να ισοφαρίσουμε αλλά έγιναν κάποια πράγματα τα οποία μας δικαιώνουν απόλυτα σ’ αυτό που έχουμε ζητήσει για να σφυρίζουν ξένοι διαιτητές σ’ ένα ντέρμπι και επί του οποίου υποτίθεται ότι έχουμε δίκιο. Δεν αλλάξαμε κάτι στο δεύτερο ημίχρονο όπου και πάλι είχαμε ευκαιρίες για να ισοφαρίσουμε ή ακόμη και να πάρουμε το παιχνίδι».