Με Έλληνα διαιτητή ίσως τα πας καλύτερα αγαπητέ Ρασβάν

Αξιολόγηση Χρήστη: 5 / 5

Αστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια Ενεργά

Υπερόπτης και προκλητικός παρουσιάστηκε ο προπονητής του Παοκ, Ραζβάν Λουτσέσκου. Μιλώντας στο συνδρομητικό κανάλι αμέσως μετά τη λήξη του αγώνα Άρης-Παοκ 0-0 έκανε δηλώσεις που δείχνουν ξεκάθαρα πως βρίσκεται σε άλλον κόσμο από τον πραγματικό:

Το παιχνίδι αυτό παίχθηκε με ένταση. Ένα παιχνίδι με δύο ομάδες με διαφορετικό στιλ. Η μία προσπαθούσε να παίξει ποδόσφαιρο και η άλλη να εκμεταλλευτεί τα λάθη του αντιπάλου. Στο πρώτο ημίχρονο υπήρχαν ευκαιρίες και για τις 2 ομάδες. Είμαι ικανοποιημένος από την εικόνα μας τα τελευταία 20 λεπτά. Το πως πιέσαμε για το αποτέλεσμα καθώς είχαμε το ταξίδι στη Δανία. Από την άλλη ο αντίπαλος είχε να προετοιμάσει ένα παιχνίδι. Έναν... τελικό όπως είναι συνήθως για εκείνον αυτά τα παιχνίδια.

Αυτό που έχουμε να πούμε στον τεχνικό του Παοκ είναι πως όταν δει τις φάσεις του αγώνα στο σπίτι του, θα αντιληφθεί το πόσο τυχερός είναι. Σε δύο παιχνίδια με τον Άρη τσίμπησε 1 βαθμό και αυτό σίγουρα πρέπει να τον κάνει περήφανο. Από  την άλλη πλευρά, ο Άρης πήρε 4 βαθμούς, αλλά δυστυχώς εχθές δεν κατόρθωσε να κάνει το 2 στα 2. Όποιος ανατρέξει στα αποτελέσματα των τελευταίων χρόνων θα δει πως ο Άρης είναι ο κυρίαρχος στα παιχνίδια απέναντι στον Παοκ, εντός και εκτός έδρας, με τον Παοκ να έχει πάρει ανέλπιστες ισοπαλίες στην έδρα του, με σπρώξιμο και μη.

Αν τα παιχνίδια εναντίον του Παοκ ήταν τελικοί για τον Άρη, ο Άρης θα ήταν πολυτροπαιούχος. Αγαπητέ Ρασβάν, ψάξε αλλού να βρεις την αιτία των αποτυχιών σου. Ο Άρης κολλάει ιδιαίτερα στην υπόθεση γκολ, θέμα που θα προσπαθήσει να λύσει με την έλευση του νέου του προπονητή. Αντίθετα ο Παοκ για να λύσει το θέμα της αφλογιστίας του, θα πρέπει να φέρει και πάλι Έλληνα διαιτητή στους αγώνες του και να παρακαλάει να έχει ο Κούρτιτς την υγεία του...

Υ.Γ. Κάποιος άλλος, που θα είχε ίσως λίγο από τον πολιτισμό των αρειανών, θα έκανε αγαπητέ Ραζβάν και κάποια αναφορά στον δολοφονημένο από οπαδούς σας Άλκη... Αλλά το επίπεδο του καθενός δεν κρύβεται...