Νταρίντα: «Θα έπρεπε να φερθούμε πιο έξυπνα»

Ο Βλάντιμιρ Νταρίντα μίλησε στα κανάλια Novasports αμέσως μετά τον αγώνα με τον ΠΑΟΚ:

«Είμαστε απογοητευμένοι. Μετά το 15λεπτο παίξαμε καλά και πήραμε τον έλεγχο του αγώνα. Προηγηθήκαμε με 0-1 και στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε τρομερά προβλήματα στα πρώτα δέκα-δεκαπέντε λεπτά, θα έλεγα ότι υποφέραμε με την πίεση του ΠΑΟΚ. Παρόλο αυτά σκοράραμε ξανά κι εκεί θα έπρεπε να φερθούμε πιο έξυπνα. Δεν κρατήσαμε την μπάλα έτσι όπως θα έπρεπε και επιτρέψαμε στον ΠΑΟΚ να την κυκλοφορήσει έξω από τη μεγάλη περιοχή μας. Αυτό το παιχνίδι ήταν σημαντικό για τους οπαδούς μας και θέλαμε να κερδίσουμε αυτόν τον αγώνα, όπως μας κέρδισε ο ΠΑΟΚ στη δική μας έδρα. Γι’ αυτό είμαστε απογοητευμένοι από το αποτέλεσμα. Από βαθμολογικής δεν υπήρχε μεγάλο κίνητρο.

Όλα ήταν εύκολα για μένα στην προσαρμογή μου στην Ελλάδα. Ο Μπράμπετς με βοήθησε αρκετά. Επίσης νιώθω στην πόλη πολύ άνετα, το ίδιο ισχύει και για την οικογένειά μου. Βλέπετε στο γήπεδο ότι πραγματικά διασκεδάζω το ποδόσφαιρο στον Άρη. Φαίνεται αυτή η ηρεμία που έχω προσωπικά αλλά και η οικογένειά μου».