ΑΡΗΣ Ποδόσφαιρο

Τερζής: «Αν είναι δυνατόν να μη δίνεται αυτό το πέναλτι»

Ο προπονητής του Άρη Τόλης Τερζής μίλησε στη συνέντευξη τύπου μετά τον αγώνα στην Τούμπα:

«Νομίζω το είδατε όλοι. Είναι ξεκάθαρη αλλοίωση αποτελέσματος. Μιλάω για τη φάση του 30′ που ο Ματέο Γκαρσία βγαίνει τετ-α-τετ και ο Κουλιεράκης τον τραβάει από τον ώμο. Είναι στο 30′, είναι στο 0-0! Είναι πέναλτι και κόκκινη κάρτα. Έχουμε την ευκαιρία να πετύχουμε γκολ και ο ΠΑΟΚ να αγωνιστεί στα υπόλοιπα 60 λεπτά με παίκτη λιγότερο. Αν είναι δυνατόν να μη δόθηκε αυτό το πέναλτι. Θα τρελαθούμε εντελώς!

Η ομάδα ήταν πάρα πολύ καλή εκτός από το πρώτο 15λεπτο του δευτέρου ημιχρόνου που κάναμε λάθη έξω από τη περιοχή, σε χώρο που είπαμε πως δε θέλουμε να ρισκάρουμε. Θέλαμε να παίξουμε πιο σίγουρα. Γνωρίζαμε ότι ο ΠΑΟΚ θα μας πιέσει. Κάναμε λάθη και δεχθήκαμε γκολ. Αυτό που θέλω να πω και γίνεται σε όλη τη διάρκεια της χρονιάς, είναι ότι εμείς θέλουμε να παίξουμε ποδόσφαιρο. Να μας αφήσουν να παίξουμε επιτέλους».